PHP $_Get kullanımı 4

Bu sayfadaki kodlarımız ile ama menüden gelen değerler doğrultusunda işlemler yapıyoruz. Örneğin get user insert ise user_insert konksiyonunu çağırıyoruz.

Dosyamızın adını getfunction. php olarak kaydedelim. Bu dosyamızı index.get dosyamız aracılıgı ile sayfamıza include etmiştik.

Kodlarımıza bakalım; […]

PHP $_Get kullanımı

Merhaba arkadaşlar bugünkü örneğimizde php de GET fonksiyonunu nasıl kullanıldığını ve ufak birde örnek yapacagız.

Get ile linklerden gelen verilere göre işlemler yapıp hareket edebiliriz.

$_GET[‘get değişkenimiz’] şeklinde kullanımı vardır. Örnegin $_GET[‘aidat’]==a ile get eşittir a diyoruz. Ama farklı olarak aidat ile gelen get =a ise diyoruz. Bunu […]

PHP – Include

Server Side Includes-Sunucu Taraflı İçerik

Server işleme koymadan evvel herhangi bir dosyayı ,include() yada require() fonksiyonları ile PHP dosyanızıa include-içe aktarım edilebilir.

Bu iki fonksiyon , fonksiyon oluşturma üst-başlık, alt-başlık ve nesne oluşturmak ve kullanma işlemlerini birçok sayfada içeriğin yeniden tanımlanmasına gerek kalmadan gerçekleştirebilir.

Bu özellik programcı açısından zamandan çok büyük bir tasarruf sağlar. Bunun anlamı projelerinizde standart bir üst-başlık ve menu dosyaları oluşturup kullanacağınız içerikte kullanmanız size büyük kolay sağlayacaktır.Üst-başlık dosyanızı güncelleyeceğiniz zaman yanlızca dosyanın kendisinde değişikliğinizi yaparak ,include() ve require() fonksiyonları ile kullandığınız her yerde aynı değişiklik sağlanacaktır.Tabiki include ettiğiniz bütün içerikler de aynı şekilde kullanım kolaylığına sahiptir.


include() Fonksiyonuinclude() fonksiyonu aktarım yapılan dosyanın bütün text içeriğini kopyalar ve içeriğine alır.

[…]