Serpito.com Ocak 2008 tarihinde kişisel bir mecra olarak yayına girdi. Sonraları tasarruf sahibi olarak, yazılım ve teknolojik içerikleri paylaşabileceğim bir mecraya doğru kendiliğinden meyil göstermesini de kabullendim.  Kişisel meşguliyetim bazen serpito’yu boşlamama sebebiyet verse de kaliteli içerik oluşturmak anlamında gerektiği kadar özeni göstermiş olduğumu düşünüyorum.

Zamanla serpito.com‘da içerik paylaşmak isteyen yazar arkadaşların da ekibe katılmasıyla birlikte serpito.com‘u zengin içerikli bir yazılım kaynağı haline getirmeye çalışıyoruz. Tüm yazar arkadaşlarla birlikte  siz  serpito.com ziyaretçilerine faydalanabileceği kaliteli bir yazılım ve teknoloji arşivi sunabilmek için paylaşıyoruz.

Bu arada, Serpito.com’un 5. yıldönümü yazısı ve özet bir hikayesi için “Serpito.com 5 Yaşında!” yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Site sahibi aynı zamanda Antalya web tasarım firmalarından Otalya Yazılım kurucusudur. Antalya’nın en iyi web tasarım ve yazılım firmasının çalışma temposu ve yoğunluk sebebiyle Serpito.com’a son bir kaç yıldır içerik ekleme fırsatı bulamıyorum.