Yazar utanmasa da, okuru utandı

Bugün , ilk defa bir yazara email vasıtasıyla şiddetli ve öfkeli bir şikayet yazdım. Her kesimden seviyeli yazarları takip etmeye çalışırım.  Bir okur olarak zaten , kafam davul olmuş, her kafadan ayrı bir ses, ayrı bir nefes çıkıyor. Hangisinin doğru olduğuna inanmak eskisinden çok daha zor artık. Ortamı bulandırmak , doğruları saklamak kolayına kaçan zavallılar yüzünden , aydın bozuntularına gün geçtikçe saygım azalıyor.

Akşam gazetesi yazarı Serdar Akinan’ı  mütemadiyen takip ederim. Doğan Medya Grubunun dinazorlarına göre çok daha genç ve dinamik fikirlerini merak ettiğimden , genelde gündemle ilgili yazılarını ,  bazı noktalarını kabul etmesem  de okurum. Ama Serdar Akinan, yazılarına değer verip takip edenleri , yerin dibine soktu. Kendisi utanır mı bilmem ama, belki teşvik ederim diye de , kelimesi kelimesine , aşağıdaki maili yazdım.

Merhabalar Serdar Bey, yazılarınızı  (bugüne kadar) dikkatle takip eden bir okurunuz (idim).. Lakin bugün ki yazınızı okuyunca , bir okurunuz olarak kelimenin tam anlamıyla utanç duydum. Vatan millet aşkı-menfaati için, yalan ve iftira atmanın günahı olmaz mı sanıyorsunuz anlayamadım. Araştırmadan tekzik yiyeceğinizi düşünmeden , Taraf Gazetesini , açığa çıkardığı haberler açısından değil de, aklınızca yumuşak karnına vurma girişiminiz , amiyane tabirle elinizde patladı. Zira , günümüzün iletişim olanakları sayesinde, yazdığınız yazı aynı gün yalanlandı ve aksi kanıtlandı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=705694

Buradaki haberde , sizin fikrinize kanıt olarak sunduğunuz tek cümlenin , mesnetsiz olduğu ortaya çıkıyor, kaldı ki, Taraf Gazetesi’nin web sitesinden de rahatça iletişim ve basım-yayın bilgilerine çok rahat ulaşabildim.

Sabah okuduğum yazınızın , öğle saatlerinde bir iftira ve yalan aracı olduğunu öğrenmek size nasıl bir duygu veriyor bilmiyorum ama,ben sizden utandım. Bir okur olarak , fikirlerinize değer verip takip ettiğim için  de , kişisel düşünce süzgecimin hala ham olduğu yargısına kapıldıım.
Anladım ki , siyasi gündemin bulanıklığı , sizin gibi aymaz ve artniyetli yazarların yüzündenmiş. Sizi şiddetle kınıyorum, şerefiniz ve onurunuz için , o yazdığınız köşede , bugünki hatanız için muhattaplarınızdan özür dileyin.

Vicdan sahibi  bir okur,
Atilla Akoğlu

Merakla bekliyorum , umarım yarın ki yazısında bugün ki kasıtlı hatasını telafi etmeye çalışır.

Be adam , elinin altında internet gibi bir derya var, araştırmadan , öğrenmeden ne diye çamur atıyorsun  başkalarına. Savunduğun fikirlerin , senin yüzünden eriyor, güvenilirliğiniz yitiriyor. Bilgi kirliliği peşinde koşanlara yazıklar olsun…..

Yazar utanmasa da, okuru utandı” üzerine 3 yorum

  • taraf gazetesini büyük bir hayranlıkla takip ediyorum fakat bu işlerde bildiğiniz üzere her gazetenin arkasında bir destekçisi vardır… dün fatih altaylıda benzer bir yorum yaptı hatta ilginç bir anektot anlattı… gazete yayın hayatına başlamadan önce parasızlıktan dolayı sinan çetine bedavaya reklam filmi çekilmesini talep etmiş…yani çok zor durumdalarmış ilk başlarda. finansörleri varsada gazetenin bu kimseyi ilgilendirmez bence ama insanlar merak ediyor tabi ki. gazetenin üstüne bu gibi haberlerle gitmeye çalışıyorlar hatta akpnin gazetesi dedirtmeye çalışıyorlar. tarafın yaptığı gazetecilik haberleri birçok kesimi rahatsız etmiş olmakta. serdar beyin bu gibi yorum yapması doğal çünkü kimse bilmesede önde gelen ulusalcılardan biridir kendileri… kolaylıklar dilerim…

  • eyvallah yusuf hocam, velakin , hiçbir vatandaş ulusalcılığı tekeline alıp da eleştirmek istediği kesime yalan -iftira atma hakkına sahip değildir. Ben yazarın bu tutumuna fena içerledim. Taraf gazetesinin finansörü nedir , kimdir, bilmiyorum , ama bildiğim tek bişey var, bir gazetenin olması gerektiği gibi yayın yapıyorlar.
    Ben de kendimi milliyetçi , muhafazakar bilirdim , ne zaman ki ulusalcılık kavramı ortaya atıldı,ben de bu iddiamdan vazgeçtim.Onların sahip çıktığı milliyetçilik kavramı ile benim anladığım milliyetçilik arasında sıradağlar var.
    Hani derler ya , kurtlar puslu havayı severmiş.. Anladım ki , bu puslu havanın oluşması için de çaba gösterenler aynı kesim.

  • Eğer bu tipler utanacak olsalardı mesnetsiz, çamur ve iftira mantığın kendilerine düstur edinip gerektirdiği şekilde yazarcılık oynamazlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir