Türk Telekom’a ilk (somut) rakip çıktı

Somut rakip derken , Türk Telekomun altyapısını değil kendi veri ve altyapısını kullanacak olmasından bahsediyorum. NetOne Telekom şirketi, Sabancı ‘a ait olan Turk.Net’i satın alarak , ADSL altyapısı üzerinden hizmet vermeye başladı.Türk.Net Adsl olarak adını duyacağımız bu yeni rakibin tarifeleri hemen hemen TTNET ile aynı sayılır.Yani bence , şuanki hali ile kalkıp da TTNET aboneliğimden çıkıp da o firmadan almamı gerektirecek bi numara yok. Kafama takılan tek bir nokta kaldı, bu yüzden firmanın kendilerine “Telefon aboneliği zorunluluğu sizde de var mı?” gibisinden mail yazdım.Cevabını alır almaz paylaşacağım. Eğer düşündüğüm gibiyse,yani sabit hat zorunluluğu yoksa, kullanmadığım sabit telefonuma zorla cebren ve hile ile her ay sabit ücret ödemekten kurtulmak için hiç tereddüt etmeyecem.Aynı gün Türk.Net Aboneliğine geçeceğim.Yok aynı tas aynı hamam durumu varsa , “Ne anladım ben bu işten!”.

Türk.Net Kampanyaları için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Size tavsiyem , iletişim formundan benim gibi bilgi isteyip , bu konuda milletin ızdırabını dindirmeye teşvik edebilirsiniz.

Güncelleme: İstediğim bilgi 4 gün sonra telefon ile bildirildi.Telefon aboneliği zorunluluğu Türk.Net için de geçerliymiş.Müşteri temsilcisi hanımefendiye “Neden ısrarla abonelik gerekiyor bu internete? Yok mu bu memlekette telefon hattından ayrı bir adsl hizmeti verecek birisi? ” sorunca , işin aslının teknolojinin yetersizliği değil, mahkeme kararlarına bağlı kalınması olduğunu anladım.Yani Türk Telekom lehine sonuçlanan mahkeme sonucunda , “bu memlekette internet kullanan her insanoğlu, kullanmasa da sabit hatta sahip olmalı ve ücretini paşa paşa vermeli” anlamında karar alınmış.Tabiki Türk.Net yada herhangi bir firma bundan sonra da aynı şekilde önce TT aboneliğini şart koşacaklar. Bunun adına ben tekel deyim siz dolandırıcılık deyin.

Türk Telekom’a ilk (somut) rakip çıktı” üzerine 1 yorum

  • Yeni abonelik düşünenlerin ADSL yerine Turksat’tan kablonet almalarını öneriyorum, ADSL firmalarına da neden Turksat’ı tercih ettiklerini anlatan bir eposta atarak.

    Bende her ikisi de var ve aynı hızdaki Kablonet’in tepki-süresi (sayfa açılmaları, surf vb.) daha hızlı diyebilirim. Ufak bi aparat ile kablosuz da kullanıyorum üstelik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir