Sign in with Twitter OAuth – Twitter ile bağlantı” üzerine 20 yorum

 • abivim bu uyg. siteme ekledim ama şöyle bir hatayla karşılaştım

  Fatal error: Call to undefined function curl_multi_init() in /data/multiserv/users/771622/projects/1845999/www/twitter/lib/EpiCurl.php on line 21

  yardımcı olursan sevinirim …..

 • Selamlar, güzel paylaşım. Ben herşeyi anladım da, yapmak istediğim şey. twitter ile bağlanan kişiyi veritabanıma kaydederken o kişinin “email” bilgisi lazım? Onu nasıl çekicez bu api ile? Mümkün mü? mümkünse nasıl_ ustalardan yardım lütfen..

  Facebook’ta mümkün. Alabiliyoruz. Ama twitter’da nasıl? Herkese lazım olur bu bilgi. Bilenler açıklasın lütfen.

 • @Cem; twitter api kullanıcıların e-mail adreslerini yayınlamıyor. Gizlilik politikaları gereği bunu yayınlamamaları normal, facebook için de aslında, gizlilik ayarlarında e-posta hesaplarını public yapan kullanıcıların e-posta adreslerine erişim sağlayabiliyorsun.

  Bağlantıdan sonra basit bir kayıt ekranına yönlendirebilirsin, bu ekranda kullanıcının e-posta ve şifre tanımlamasını isteyebilirsin. hem facebook graph hem de twitter oauth için en yaygın çözüm bu.

 • Evet, ben de bu gizlilik olayını düşünmüştüm. Yalnız dediğiniz gibi bir uygulama yapmak sorun değil de, twitter ile bağlan deyince o kişi hemen bağlandım zannedicek. sonra eposta ve sifre ekranının gelmesi ise biraz acemice, sanki “onu bağlayamamış gibi” intiba uyandırabilir.

  O yüzden ben şöyle yapmaya karar verdim. Bu konuda google üzerinden araştırma yapanlar da direkt buraya gelince belki faydalanırlar.

  Mesela veritabanına kaydediyorum tiwtter username ile. sonra email alanını su sekilde tanımlıyorum: “secretEmail@domain.com”.. Sonra sessionlar açıyorum kullanıcıya ve sitede gezinirken 15 saniye sonra sitenin üst kısmından aşağı Facebook’taki gibi, bir scroll down indiriyorum ve diyorum ki: “sayın “username”… az önce size eposta ile ulaşamadık, lütfen günceleyiniz..” sonra yazıp basınca jquery ile sayfa yenilemeden alıyorum emailini.

  İşte böyle taklalar atacaz şimdilik 🙂 Allah yardımcımız olsun.

 • merhabalar,bu uygulamayla sitemde yazdığım bir yazıyı twitter da paylaşabilme şansım var mı?

 • abi ben uygulamayı bir türlü çalıştıramadım uygulamayı appserv den localost olarak çalıştırıyorum . siteye atmadım çünkü siteye curl’u yükleyemedim. localhost dan nasıl çalıştıracaz yardım eder misin ? abi cevabını bekliyorummmmm

 • Merhabalar. Acaba buna uygulamayla giriş yapınca “otomatik tweet gönderme” olayını nasıl yapabiliriz?

 • Merhaba,
  oAuth ile anlattığınız işlemi yapıyorum sorun yok fakat kullanıcının home_timeline’ını çekmek istiyorum bu konuda yardımcı olacak kimse varmı? Kaç gündür uğraşıyorum beceremedim.

  Ne yapmam gerekiyor?

 • @caner, authorition dönüşünde $twitterObj değerini print_r ile raporla.

  dizin dökümünde son feedlerinin olduğunu görebilirsin.

 • Merhaba,
  demo çalışmıyor. Kendimde test etmek için bir sitede denedim ama login php sayfası açılmıyor. Nerede hata olabilir?
  Bilgilendirirseniz memnun olurum.

 • Tamam çalıştırdım. Url de hata yapmışım. Paylaşım için çok teşekkürler.

 • hocam elinize sağlık harika olmuş,
  fakat uygulamayı kullanan kişileri toplu halde görmek yada yönetmek yani onlar adına tweet atmak yada onlara hesap takip ettirmek istiyorum..
  Bunun için bir admin giriş panelimi olması gerekiyor yada nasıl bu bilgilere ulaşım bu işlemleri yaparım şimdiden teşekkurler..

 • peki uygulamaya giriş yaptıktan sonra yönlendirilen sayfada “uygulamaya giriş yapmış kişileri” listeyebilir miyiz? nasıl yapabiliriz mantığı nedir?

 • Bu sayfa için istek jetonu yok. Bu, Twitter hesabını kullanmak için izin isteyen uygulamalardan istediğimiz özel anahtardır. Lütfen seni buraya gönderen siteye ya da uygulamaya geri dön ve tekrar dene; muhtemelen bir hata oldu. Hatasını sizin demonuzda dahil vermekte.. Biraz uğraştım ama hatayı çözemedim, urllerin eski olduğunu gördüm yeni tarz urller ile değiştirdim OAuth Request Token, OAuth Access Token, OAuthAuthorize urllerini..

 • Merhaba attilla bey, ben unfollow sitesi kurmayı düşünüyorumda bu konu bana yardımcı olacak sanırım bu konuyla ilgili bilgi bulamadım google’da.. unfollowun bu konuyla bir iligisi varmı ? veya bana yardımcı olabilirmisiniz acaba?

 • Emeklerinize teşekkürler, çok güzel bir açıklama olmuş, deneyeceğim, ayrıca sizi facebook ve twitterdan da takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir