Sen de gel o zaman

Son birkaç aydır memleketimizin muamma olduğu kadar da popüler olan meselesi Ergenekon Soruşturmasına bugün itibariyle renk geldi. Zekeriya Beyaz hocanın dilinden dökülen cümleler bu konuda okuduğum diğer habelerin aksine beni gülümsetti gerçekten. Değerli hocamız , Doğu Perinçek’in hapsedildiği Tekirdağ F tipi cezaevine gelip Perinçek ile görüşmek isteyince, tabi ki güvenlik gerekçesi ile izin koparamamış. 24 saat nöbet tutup havadis için hapishanenin önünde çile çeken muhabirler de adeta “Allaaah be, Zekeriya Hoca, haber çıktı işte” diyerek etrafını sarmışlar hocanın.Bunun üzerine ne demiş sayın hoca;

“HER TÜRK ERGENEKONCU DOĞAR”

Açıklamanın geniş hali : “Hepimiz Ergenekoncuyuz. Ergenekon Türk tarihinde Türklerin dardan çıkması demek. Her Türk Ergenekoncu doğar”.

Ben ordaki savcının yerinde olsam ne mi yapardım? Çok basit , “Ha , öyle mi, gel o zaman sen de içeri.” deyip kapatırdım onu da.Korkutmak değil mi?

Destek vermek haktır ve de normaldir ama böylesi değil. Perinçek orda Türk Milliyetçiliğini yada ulusalcılığı savunuyor diye durmuyor, hakkındaki suçlar ideolojiden öte yasadışı icraatlerden ibaret.Herkes gibi ben de davanın sonuçlanmasını merakla bekleyenlerdenim. Zekeriya Hocam, böyle hedef saptırılmaz, sen beceremiyorsun bu işi, Doğan Medya Towers’a gidip staj alman lazım.

Tanımayanlar için (gerçi tanımayan yoktur büyük ihtimal);

Zekeriya Beyaz Zekeriya Beyaz 2

Kaynak:[Ensonhaber]

Sen de gel o zaman” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir