Java İçin Yazılım Geliştirme Araçları

Java Programming Language

Open Source Software in Java(tm)

Java Dili için Açık Kaynak(Open Source) araçlar. Frameworks (kullanıma hazır çatılar) , kod kütüphaneleri, raporlama ve istatistik araçları ,server hakkında makaleler , kod yazımı için yardımcı araçlar, kısacası Java dünyasına giriş yapmak isteyen , bi zahmet burdan buyursun. Görünce aklımı başımdan aldı bu kaynak .Java’ya başlayanlar yada deneyimli java geliştiricilerinin en çok zorlandığı durum, aranılan düzeyde çözümlerin online ortamlarda pek bulunanaması. Platformdaki bütün içerik kullanıma hazır sizleri bekliyor. Open Source Software in Java(tm)

J2Me.Info


J2ME hakkında detaylı bir paylaşım forumu.Java Mobil Programlama hakkında bilgi isteyen projesine yardımcı kaynak arayanlar için bulunmaz fırsat. Windows Mobile ve diğer işletim sistemleri için de uygulama yöntemleri ve çözümler bulabilirsiniz. J2Me.info

Java Text And Tutorials

Kategorilere göre bölümlenmiş , bir e-book, e-tutorial cenneti. Direkt olarak Java kısmına gönderiyorum sizi,yine de sayfanın tamamına göz atmadan geçmeyin.

Programcıların Cenneti

ProgrammersHeaven, piyasada yazılan çizilen bütün programlar hakkında bölümler açmış , yayın yapmakta. Java bölümü burası.

WebDeveloper.Com

Webdeveloper.Com

Aynı şekilde webdeveloper.com ‘ da bütün programlara dair kaynakları barındıran zengin içerikli bir platform. Java bölümü için buraya.

Eclipse

Eclipse Logo Java programlama kaynaklarını verip bırakmak olmaz tabi , illaki bir derleyici araç kullanılmalı değil mi? Eclipse için bütün detaylar kendi sitesinde, buyrun. Eclipse’i Eclipse yapan , plugin desteği ve açık kaynak bir yazılım olması. Gerçi Netbeans de öyle sayılır.Ama ne bilim içim ısınmadı birtürlü Eclipse’den başkasına.

Netbeans LogoNetbeans için buradan buyrun.

Aralarındaki farkı ve ilişkiyi anlamak için de burayı okumanız faydalı olur.

Java’nın resmi sitesinden online tutorial.

Bunlar da size son kıyağım olsun.

The Java™ Web Services Tutorial isimli e-kitap’ı indirmek için tıklayın.

Java For Dummies isimli e-kitap’ı indirmek için tıklayın.

Java İçin Yazılım Geliştirme Araçları” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir