İngilizce Öğrenmek İsteyenler Konusarakogren.com’u Tercih Ediyor

ingilizce

Eski yıllarda insanlar; yabancı dil öğrenmenin kişilik bozukluğu yaratacağını ve kendi dillerini öğrenmekte ve geliştirmekte sıkıntı yaşayacağını hatta ve hatta kişide çift karakter yaratacağını düşünürlerdi. Yapılan bazı bilimsel araştırmalarda; bu düşünceleri kanıtlar yöndeydi. Çift dil bilip yarım yamalak öğrenmektense, tek dili iyi öğrenmenin daha yararlı olacağı savunuldu. Ancak zamanla yabancı dil bilenler üzerinde yapılan deneyler ve sosyal testlerle bunun aksinin doğru olduğu ortaya çıktı. Yabancı dil öğrenmenin, hafızayı kuvvetlendirdiği, beyni geliştirdiği, bunalımdan ve unutkanlıktan kurtardığı, dile daha duyarlı hale getirdiği, dikkati artırdığı, motivasyonu artırdığı, anadili geliştirdiği ortaya çıktı. Ancak gençlerin, hatta yalnızca gençlerin değil, çalışma hayatına atılmak isteyen ve başarıyı yakalamak isteyen birçok bireyin en büyük sorunu yabancı dil eğitimlerinin zayıf olmasıdır. Çünkü yabancı dil; yabancı dillerden de özellikle İngilizce, evrensel bir dil haline gelmiş ve dünyanın yüzlerce ülkesinde konuşulmaktadır. İngilizce Öğrenmenin kişiye olan getirisi saymakla bitmez diyebiliriz. Öncelikle kariyerinizde öne çıkmanızı sağlayacaktır, mesleğinizde ve uzmanlık alanınızda İngilizce literatürlerden faydalanmanızı sağlayacaktır, kalabalıkta sizi ön plana çıkartacaktır, mesleğinizdeki teknik terimleri çabuk öğrenmenize yol açacaktır, size prestij kazandıracak ve kalabalıkta bile ön planda olmanızı sağlayacaktır. İş görüşmelerinde diğer iş başvurusu yapanlar arasında birkaç sıfır önde başlamış olmanızdan bahsetmeyeceğiz bile.

Peki ya tüm bunlardan bahsetmek kolay diyorsunuz belki de, ama öğrenmesi de bu kadar kolay olacak mı? Nasıl öğrenmeliyiz? Evimizden mi? İngilizce kursu veren kurumlardan, kurslardan mı? Yoksa yurt dışında öğrenmek midir doğru olanı? İmkânı olan bireylerin yurt dışında öğrenmesi elbette ki çok daha kolay ve yararlı olacaktır ki; iletişim kurmak mecburi hale geldiğinde, İngilizcenin en üst seviyesi olan advenced seviyesine kadar yükseltecektir bireyi. Ancak imkanların yetersiz kaldığı durumlarda İngilizce Geliştirmek isteyen kişiler, İngilizce eğitimi veren kurumlardan, kurslardan, evlerinde izleyerek öğrenebilecekleri setlerden ve yahut online sitelerden 0 dan öğrenip, İngilizcelerini geliştirebilirler. Eğitimleri almadan önce, kişinin İngilizce seviyesini belirlemesi onun yararına olacaktır ki, bu seviyeler beginner seviyesinden başlayıp advenced seviyesine kadar çıkar. Ara seviyeler ise; elementary, pro intermediate, intermediate, upper intermediate’dir. Seviyeler arasındaki geçiş, kişinin yabancı dile olan eğilimine ve aldığı eğitime bağlıdır. İşte burada yurt dışında öğrenmenin avantajı ortaya çıkıyor. Çünkü elementary seviyesinden sonra; seviyeler arası geçiş artık karşı tarafı anlayıp ona cevap verebilme yetisine bağlıdır. Günümüzde Anadolu liselerinde, Fen liselerinde ve birçok kolejde İngilizce eğitimler için ders saatleri oldukça çoktur hatta okul öncesi eğitim ve öğretimlerde, çocuklara küçük yaşta İngilizce eğitimleri veen kurumlar bile vardır. Çocuklar daha kendi dillerini tam olarak öğrenmeden İngilizce eğitimlerine de başlamaktadır. Ağaç yaş iken eğilir atasözüyle çocuklar geleceğe daha sağlam hazırlanmış olur.

Sizlerde iş yerinizde verimli birer birey olmak, mesleğiniz veya uzmanlık alanınızda kendinizi daha fazla geliştirmek ve toplumda prestij sahibi, özgüveni yüksek bir kişilik olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun. Çünkü her dakika, bir yeni birey İngilizce öğrenmenin faydalarının farkına varıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir