Fikriniz mi geldi,böyle alalım sizi

E-Fikrim Proje YarışmasıSiz de fikrim geldi diyenlerden ve “fikir var ama sermaye yok hacı” diye dert yananlardan biriyseniz . Umarım, bu yazıdan sonra yeniden fikrinizi gözden geçireceksiniz .Teknoloji ile yatan , teknoloji ile güne merhaba diyen birisiniz , teknoloji ile sabahlayan biri de olabilirsiniz benim gibi. Farketmez.Yaratıcı fikir kurmak herkesin harcıdır , ama projeye dönüştürmek , fikri hakkında uzun vadeli planlamalar yapmak maalesef herkesin harcı değildir. Çoğu zaman elverişsiz maddi durumlar , kimi zaman “kim uğraşack şimdi yaa” yeîsleri , parlak fikirleri düşünce hapisanesinde çürütür.Aslında fikirleri uğruna canlarını dişine takan insanları da tanıyorum . Türkiye’nin yaratıcı ve azimli gençleri artık eskisi kadar sahipsiz değil.E-fikrim yarışması tam da bu eksikliği giderecek bir proje.

Hayal, fikir ve iş planı.

İnternet veya mobil iletişim sektörüne ait herhangi bir fikriniz varsa eğer , bunu projeye dönüştürmenin tam zamanı.

Yarışmaya Katılım Koşulları

Kimler Katılabilir?Türkiye’deki üniversitelerde okuyan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri bu yarışmaya katılabilir.Öğrenciler yarışmaya grup olarak veya bireysel olarak katılabilir. Grup oluşturan öğrenciler grubu temsil edecek bir sözcü seçmeleri gerekmektedir.FikirlerYarışmaya katılacak fikirler internet üzerindeki iş modelleri, mobil çözümler olabilir.Ne yapmanız gerekli?İnternet veya mobil çözümler konusundaki fikrinizi iş planı haline getirmeniz gereklidir. Bir fikrin nasıl iş planına çevrildiği size detaylı olarak sayfalarda ve başvuru sayfasında açıklanmıştır.İş planı sunumuFinale kalan iş planlarının sözcülerinin jüri önünde sunum yapmaları gerekecektir. Bu sunumun 5 dakika içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Bu kısa sürede iş fikrinizin ne farklılıklar getirdiğini ve ekonomik sonuçlarını jüri üyelerine anlatmanız gerekmektedir.Katılım tarihiYarışmaya son katılım tarihi 18 Nisan 2008 Cuma gününe kadardır.Yarışmanın sonuçları ve sunum3 Mayıs 2008 Cumartesi günü finale kalan projeler jüri heyetine sunumlarını yapacak ve yarışma sonucu aynı gün açıklanacaktır. Dereceye girenlerin ödülleri aynı gün verilecektir.Tarihlerde yapılabilecek değişiklikler bu sayfadan ilan edilecektir.Yarışmanın ödülleri1. Dizüstü Bilgisayar2. Cep Bilgisayarı3. Cep Telefonu

Verilen ödüller çok mühim olmayabilir. Ama yarışmanın sponsorları aynı zamanda, fikir avcılığı yapan isim yapmış internet yatırımcıları. Bu fırsat senede bir gelir . Dileğimiz melek yatırımcılar , bu yarışmalar ile sınırlı kalmasın , fikrine ve kendine güvenen girişimcilere kapılarını her zaman açık tutsun , ee fikir bu , ne zaman geleceği belli olmaz .Katılım için burdan uğurlayayım sizi , buyrun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir