Bu yol nereye çıkar

Huzura çıkacak inşallah, şimdiye kadar dokunulamazlık sıfatlarının arkasında , millete ulusalcılık zehirini yedirmeye uğraşanlar, bugün kendilerine hak gördükleri gayrimeşru vukuatları yüzünden tutuklandılar. Gündem biranda alt üst oldu, kimisi hükümete bindirmeye çalışıyor kimisi , sevinçle el şaklatıyor.Ortalık yine savaş meydanına döndü birden. Ergenekon savcısını sevmeye başladım, sağa sola pas vermeden işini ehil vaziyette yapıyor. Spekülasyonlara mahal verseydi şimdiye kadar, bu dava sümenaltı olacaktı.

Geçen yıl başlayan bu soruşturma ve tetkikler zinciri , sessiz sedasız memleketin demokratikleşmesi için atılan adımların toplamından daha ağır gelir. Yatağında engeller, setler olan ırmağa daha fazla su vermek, ancak taşırır, öncelikle engelleri ortadan kaldırmak , gelecek için atılacak en sağlam temeldir.

Kişisel düşüncem ;

Fikirbazların oluşturduğu gündem çöplüğü , ne yazıkki bıçak gibi kesilecek türden değil. Masabaşı gündemi şekillendirmeyi adet ve zevk edinen kadrolu kalem sahiplerinin yerini , yeni fikirlerle , modern görüşleriyle ,yeni nesil aydınların alması , en azından 20-30 yıl alacaktır. Gençliğimizin bilgi çağına duyarlı ve aktif olması bu süreyi kısaltacaktır. Bu ülke; periyodik olarak , her 10 yılda bir darbe görmüş, geçen 10 yılın tüm birikimlerini silip süpürmüş, çağa ayak uydurmak bir yana, kumun altına zorla kafası sokulmuş , bulduğu ilk fırsatta tekrar kafasını kumdan çıkarmış ve normale dönmeyi başarmıştır.

Düşünün ki, bir insan , kendi ırkını diğer bütün milletlerden üstün görüyor aynı zamanda da özellikle batı ülkelerinin yaşam standartlarının üstünlüğünü imrenerek kabulleniyor, çoğu zaman da kin ve nefretle saldırmayı silah olarak kullanıyor. Böyle bir insan modeli maalesef yaygın olarak sokaklarımızda dolaşıyor. Vatan sevgisini ,başka şahısların kalıplarıyla algılıyor ve bireysellikten uzak düşüncelerle sahip çıkıyor, bu sebeble gelişme gösteremiyor.

Nokta.

Bu yol nereye çıkar” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir