Blog Serüveni 2. Aylık Rapor

“Nasıl da geçti göz açıp kapayıncaya kadar koskoca 2 ay” diyecem ama olmayacak . Yoğun ve zor geçti biraz. Serpito.Com‘u yanlızca kişisel bir mecra olmaktan öteye götürme fikri ağırlığını hissettiriyor artık . Sanıyorum hazırladığım PHP ve MySQL derslerini hakkettiği yere aktarabildim . Hep bugün bu akşam bu akşam deyip geçiştirdiğim işe başlama vaktini geçmişim . Planmış olması gereken zamanı yiyorum şu sıralar . Blogumu daha çok web seyir defteri olarak kullanmayı düşünüyorum . Kişisel bir index, yada bir nevi link deposu. Yakında Php Derslerinin yanına bir de Java Dersleri’ni konduracam . Öncelikle Java derslerinin konu haritasını çıkarmalıyım dimi . Gerçi üç aşağı beş yukarı hazır sayılır . Temel Java bilgisini aktaracak kadar detay girmem yeterli olur sanırım. Sonraki aşama tabi ki Java Web ve alakalı çatılar(frameworks).

Nihai hedefimi saklamak olmaz. Ajax-Rain tarzı Java uygulama sergisi Serpito.Com’ a çok yakışacaktır . Bunun için daha çok vakit ve emek harcamak gerekiyor . Tabi ki ön hazırlıktan sonra , kafadengi Java’cılar ile iş paylaşımı şart . Hayaller hep tatlıdır , ama ağacın en uç dalındadır demişler .

Bu arada Torpilli’ de böyle bir blog alet çantası adında liste girmişler . Çok beğendim. Ama uluslararası blogger yazısı olduğu için bütün linkler ingilizce kaynaklara ait. Yerlisini yapmak kime nasip olur acaba? İnternet zaten engin bir okyanus . Bu yüzden her kişiye bir harita lazım . Google’ un da yetersiz kaldığı yerler var . En azından şimdilik , benim ne yaptığımı bilecek , ihtiyaç kanalımı web geçmişimden anlayıp , arama sonuçlarımı daha verimli yapacak bir sistemi şu an için Google‘dan beklemek en mantıklısı . Ama benim gönlüm Hakia‘dan yana . Şiddetle bekliyoruz efendim. Şuan için işimi görüyor mu , evet . Ama bu teknoloji çağı standardımızı yükseltti , dişimize kan değdi bi kere , durulmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir