Blog Serüveni 1. Aylık Rapor

Blog kervanına katılalı henüz bir ay kadar oldu . Davulun sesi misali kaliteli blogları okudukça acaba ben de birgün bu şekilde blog yazabilirmiyim diye heves etmedim değil. Ama içimdeki heves sanki biraz taklit yada benzeme hissi aşılamış gibi duruyor, yada ben biraz karamsar bakıyorum duruma. Her iki ihtimalde de bir ay gibi bir sürede , bloglama kavramının ve anlamının daha kişisel ve fevri bir hareket olması gerektiği sonucunu çıkarabilirim. Yine de bir şekilde özgün içerik oluşturma kaygısı taşıdığım için , pek de umutsuz vaka değilim.

Henüz yüzmeyi öğrenen çaylak misali, bilgisinin farkına varmadan suyun üstünde durma çabası ile erken yorgunluk hissine kapıldım. Aynı dakkada da bu mantıklı bir açıklamayı yaptım kendime (uydurdum).

İçerik Kaygısı

WordPress hakkaten güzel bir sistem. Ancak yapmak isteneni kısıtlamak gibi bir kötü huyu var. Blog içeriğini kullandığım sisteme göre şekillendirmek mecburiyeti var. Bu yüzden ilk fırsatta üzerinde biraz düzenleme yapmayı düşünüyorum . Sebebine gelince;

Web-log kavramının hakkını teslim etmek düşüncesiyle hem ziyaretçilere teknoloji ve yazılım dünyası hakkında paylaşımda bulunmak , hem de kişisel deneme ve düşüncelerle donatmak istiyorum . Şimdi aklıma geldi ,ilk fırsatta kısa cümleler üzerinde çalışmalıyım . Bu ne lan , 3 satırlık cümle mi olur!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir