Ben bugün buna güldüm

Hergün gazeteleri yakinen internetten takip ederim. Geçen sene içinde dünyanın en zeki kadını diye bir furya vardı . Bir iki ay boyunca tüm haber portalları günaşırı Prf. Nadia Camukova adında bir rus bayanın ağzından çıkan incileri manşetlerine koyuyordu .

ve daha niceleri ….  Dünyanın en zeki kadını diye tanıtıldı epey bi süre . Sorumsuz ve üşengeç medyamız  – taraf gözetmeksizin hepsi- balıklama dalmış olaya. Bugün okuduğum bu haber yüzünden gülmekten gözlerim yaşardı nerdeyse.  Meğer kadın numara yapıyormuş . Haberin  detayları ise daha ilginç . Bu kadının haberleri çıktığı sıralarda , Başkent Üniversitesi‘nde profesör olarak işe başlamış . 5 ay boyunca akademik personel maaşı almış ve dahi  binbir türlü fırsattan istifade etmiş hanım abla.  Durum böyle . Şimdi ise çok değerli basınımız “vay adi , kandırdı bizi” tadında haberleri servis ediyor.

Şimdi olaya tersinden bakalım . Ya bu sefer basın bizi kandırıyorsa?  Değil mi ama, yalancılıkla suçlanan kadını zamanında yere göğe sığdıramayan zihniyete , yalanmış dediğinde güvenmek eskisi kadar kolay olmaz.

Öyle yada böyle ben dün okuduğum habere inanmak istiyorum . Hınzırlık değil mi , “hahaaa , salaklara bak !!” diye Türk  basınına gülmek geliyor içimden.

199.37 IQ seviyesi var diyorlardı Nadia Camukova için , yok abicim ben 200 üzerinden tam puan verdim bu kadına.

Ben bugün buna güldüm” üzerine 3 yorum

  • ilk okudugumda senin gibi güldüm.sonra bizim insanimiz bu kadar cahilmi dedim!böyle yüksek IQ tasiyan bir insani amerika aramazmiydi?arastirma yapmak istemezlermiydi?bu güne kadar en yüksek IQ´su olan insan albert einsteinmis.albertin ayak izlerinde yürümek icin olaganüstü zeki olmak gerekiyor:)belkide kadin zekidir koskoca TR´yi kandirmis:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir