Bakan’ın katıldığı açılışı işte böyle izlemişler!!

Kütahya’da açılış merasimi için Milli Eğt. Bakanı Hüseyin Çelik konuşma yapmış . Bakan’ın ne dediğini hatırlamıyorum ,ama asıl ilgimi çeken nokta , Hürriyet’in sitesinde neredeyse sürmanşet bir resim bu habere yönlendiriyor ziyaretçileri.

Hürriyet'in marifeti Haberin başlığına güldüm biraz , biraz da haber resimine tabi.

“İŞTE açılışı böyle izlediler!”

Sanki kadınları ihbar ediyormuş yada birine şikayet ediyormuş gibi yaygara yapıyor haber başlığı.Hadi görmezlik geleyim dedim ama o da ne ,manşet açıklaması daha ilginç:

“Bir grup kadın ise Bakan’ı ve açılış törenlerini yüzlerini tamamen kapattıkları ilginç kıyafetleriyle işte böyle izliyordu. “[kaynak]

Kütahya’nın yöresel kıyafetli kadınları toplanmış , belki ömürlerinde en fazla 2 defa görecekleri bir resmi tören yada Bakan denk gelmiş , onlar da izlemeye gelmişler.Kütahya’nin yöresel kıyafetleri ile Milli Eğitim Bakanı’nı bu şekilde izlediler diye garip bir yöntemle haberi servis ediyor. Aslında garip değil ,alışkınız Hürriyet’in sarı kartlık pozisyonlarına ama neyse uzatmayayım konuyu,asıl bahse geçeyim.

Hürriyet Gazetesi muhabir(muhbir)’lerini yürekten tebrik ediyorum , bu yönde verdikleri bu çalışmalarına bir nebze olsun destek vermek amacıyla bizim yörelerden de görüntüleri ilgilerine sunuyorum(ihbar ediyorum):

# Varan 1

Kaş Turizm Haftası halka börek ve ayran ikramıyla başladı

İşteeeee Kaş Turizm Haftası halka börek ve ayran ikramıyla başladı.

Ülkemizin turizm cennetinde garip kıyafetli kadınlar turistlerin gözü önünde bu kıyafetlerle gözleme ayran yapıp ikram ettiler bugün. Hangi çağda yaşıyoruz, bu devirde hem de Antalya’da hala köy şalvarı yazmalarla dolaşan kadınlar , çağdaş ülkemizi turistlere kepaze ediyorlar . Biri bu ilkelliği durdursun. Hurriyet bunu manşetine koysun.Detaylar için [kaynak]

Varan 2#

Antalya Mera Açılışı

Antalya’da Aşağıoba beldesinde mera açılışı yapılırken protokol önünde (üstelik AKP belediye başkanının önünde) , kapalı kadın protokole katıldı.Üstelik kimliği belirsiz kadın Vali Yardımcıları ve İl Tarım müdürünün de arasında bulunan şeref konukları ile birlikte kurdele kesme törenine katıldı. Yazık yazık… Kelimeler kıfayetsiz kalıyor hakkaten , ilkellik , ilkellik…. [Kaynak]

Resimler için küçük not geçeyim : Resimdeki teyzelerime saygılar sunarım.Netten bulduğum resimlerde bulunan hiçbir şahsa garezim yoktur , zira amacım onları yüceltmek. Gözleme yapan teyzelerimin ellerinden 2 kere öperim.

Bakan’ın katıldığı açılışı işte böyle izlemişler!!” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir