Tinymce Yazı Editörü (HTML Text Editor)

Web sitelerimizde zengin yazı editörü kullanmak isteyebiliriz. Örneğin bir ürünümüzü veri tabanına girerken düz yazıdan ziyade linkler, stiller uygulamak isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda tinymce yazı editörünü tam bizim isteğimize göre. Tinymce yazı editörünü yönetim panellerinde ürün özellikleri, hakkımızda vb yerlerde kullanmaktayım. En etkin olarak haber girişi işi için bire bir. Çünkü paragrafları belirtmek, embed ile video gömme, yazı içeriğine etkin bir şekilde link ekleme, bold ve italic gibi stilleri uygulamak oldukça kolay.

Tek dikkat etmemiz gereken konu css’lerin birbirleri ile uyumu. Css çakışmaları olabiliyor. :d kendimde biliyorum yaşadım çünkü arkadaşlar. Bunun yanı sıra yazılarımızı belli bir yerde imleyerek “devamını gör” gibi bir özelliğimizde yer almaktadır. Bu wordpress’de more olarak yer almaktadır.

Uygulama dosyalarını zip şeklinde indirmek için tıklayınız.

Tinymce Yazı Editörü (HTML Text Editor)” üzerine 4 yorum

  • Arkaşım tinymyce editörü kullanıyorum fakat resim ekle de hata alıyorum resim eklemek için gerekli ayarları nasıl oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  • arkadaşlar… içerik yönetim panelinde makale içeriğinde tinymce için atadığım yeni css dosyasına göre değişiklik yapabiliyorum… panelde içerik bu kodlara göre şekil alıyor… buraya kadar her şey güzel ama reelde sayfa üzerinde bir değişiklik olmuyor .. fontlar eskisi gibi durmaya devam ediyorlar,,, yeniden içerik yönetim panelinde makale içeriğine girdiğimde paneldeki yazının atadığım css şekliyle halen kaldığını görüyorum.. virtüel olanı aktüel yapamıyorum.. çakışma olmuşsa nerde olmuş olabilir???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir