Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/serpito/public_html/wp-content/plugins/amp-plus/amp-plus.php on line 200
Siyaset Orucu | - Eleştiri - Serpito | www.serpito.com - AMP tarafı | Hızlandırılmış Mobil Sayfa

Siyaset Orucu | - Eleştiri - Serpito

Siyaset Orucu Posted on 03 Nisan 200804 Nisan 2008 by Atilla Akoğlu

Yok abicim ben siyaset yazmayacam , yazacak olsam Engin Abi gibi ana avrat düz giderim kesin . Zaten gündem kaza mahali gibi , kaza nasıl oldu diye sormak akıllara bile gelmeden , haklı haksız mücadelesine girdiler. Milleti fena halde gaza getirdi bu olaylar , korkarım kutuplaşıyoruz. Fenerbahçe-Chelsea maçı bile ihanet-i vataniye vakasına dönüştü.Daha ne olsun.

Söz açılmışken , hakkaten bu Fenerbahçe nereye gidiyor böyle? İnsanın içinden , “ulan oldu olacak , alın gelin o kupayı!!!!” diyesi geliyor. Heyecanla , sabırsızlıkla, kavgayla-gürültüyle , şiddetle milletçe bekliyor ve izliyoruz.

Kutuplaşma , maalesef bu milletin sigaradan sonra ikinci büyük kötü alışkanlığı.”Kahvede okey oynarken rakibini öldürdü” haberleri kulağa hiç yabancı gelmiyor , doğru olmasa bile olabilir deyip geçiyoruz. Trafikte , hastanelerde yaşanan kavga keşmekeş haberlerini okuyoruz . Bunlar da kutuplaşma . Aslında kutup kelimesi buna tercuman olmaz. Buna hoşgörü eksikliği denir ancak.Damarlarımıza kadar işlemiş bu alışkanlık.En civcivli arena olan siyaset mecrasında koz olarak vatan-millet-toprak üçlüsü kullanılıyorsa , bilmek gerekir ki bu komedi fazlasıyla acı verir , tez elden bitirilmesi gerekir. Şuan da bu sancılı dönemleri yaşıyoruz.Çıkılan yokuşun bittiği yer; kimilerine göre , acı bir son, kimilerine göre, güneşi göreceğimiz , düz aydınlık bir yol olarak görülüyor.Kavganın teması , tepeye çıkılacak mı , yoksa çıkılmayacak mı?

Gönlüm uçmak dilerken semavî ülkelere;
Ayağım takılıyor yerdeki gölgelere…(N.F.K)

Konfiçyus‘un ılık ılık sözlerini saymak da vardı şimdi. Lakin ,konu siyaset olunca, Türk insanına Konfiçyus sökmez, vereceksin en damarından Neyzen Tevfik‘i.

“kime sordumsa seni, doğru cevap vermediler;
kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! dediler..
künyei almak için, partiye ettim telefon,
‘bizdeki kayda göre, şimdi o mebus’ dediler!.”

N. Tevfik

Aslında çözüm çok basit, herkes bir adım geriye çekilip , “napıyoruz biz?” sorusunu sormalı.Ve de mümkün mertebe siyasetten uzak durulmalı. İyi ki siyaset yazmayacam diye başlamışım. Alimallah , sloganlara kadar giderdi bu yazı. Bu siyaset pis iş hakkaten. Herkes işini yapsın kardeşim , bilişimciler bilişsinler ,işçiler çalışsınlar , memurlar;Yılmaz Erdoğan’ın Ankara şiirinde söylediği gibi , “hiç birşey alıp ,hiç birşey sunmayı” bıraksınlar.

This entry was posted in Eleştiri, Güncel and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.
Baskı
Içerikten sorumlu:
www.serpito.com
AMP eklentisi aracılığıyla mobil sayfa:
amp-cloud.de
Gizlilik ve Kullanım Şartları:
www.serpito.com
AMP-Update:
20.06.2018 - 09:28:43