Sahibini zengin eden 9 sıradışı fikir

İnternet aleminin sihri sanıyorum bu noktada gizli. Çünkü günlük hayatımızda aşağı yukarı kahve ağzıyla konuştuğumuz sıradışı olaylar, internette tutar , sizi dünyanın sıradışı zenginlerinden biri de yapar. Olmaz demeyin olmuşları var;

 1. Million Dollar Homepage
  Milyon Dolarlık Sayfa bu furyanın öncülerinden sayılır. Alex Tew adında bir cin fikirli arkadaş,fikrim geldi deyip başlıyor işe koyulmaya. Tek bir sayfaya 1,000,000 adet pixel formatlı reklam kutuları yerleştiriyor.Sonuç ; Alex Tew, 4 ayda 1.037.100$ ‘ı cebe indirdi.
 2. SantaMail.org
  Bir nevi posta şirketi gibi çalışan bu site, kullanıcılara , istedikleri, kişiseleştirdikleri noel kartlarını sevdiklerine gönderiyor.Çocuklarınıza noel için özel bir kart hazırlıyorsunuz, çocuğunuzun adresini yazıyorsunuz , 10$ da ücreti gönderiyorsun , noel zamanı biricik çocuğun kartını alıyor. Olay budur. 2001’den beri faaliyette olan SantaMail.org 200,000 den fazla posta siparişi almış ve göndermiş.
 3. Doggles.com
  Köpekler için ne aklınıza gelirse ıvır zıvır aksesuar satan bu site, sahibine milyonlar kazandıran bir projeye dönüşmüş.
 4. LaserMonks
  Sıradışı bir proje ,A.B.D’de Madison şehrinin Monroe kasabasında bulunan 8 manastır üyesi ,elele vermiş dijital fax ve kartuş satıyor. Görünce çok şaşırdım. 2005 yılına ait ciroları 2,5 milyon$. Rahiplere de helal olsun diyeceğim aklıma gelmezdi, hakkaten helal olsun.
 5. AntennaBalls
  İnternetten para kazanan ama online hiçbirşey satmayan proje olabilir mi?, hemen olmaz demeyin.Jason Wal adında bir zat , elindeki 8 tenis topunu , keyfine göre makyajlamış , cicili bicili giydirmiş. AntennaBalls.com sitesinde yayınlamış, altına da küçük bir not , “Bunları bulabileceğiniz tek adres: In-Concept Inc.”. Satışa başladığı ilk yıl(1999)’da 1.15 milyon $’cık satış yapmış. Hala çalışıyorlar.
 6. FitDeck
  Sıradışı oyun kartı desteleri yapıp web’de satsanız, ne kadar kazanırsınız. Navy SEAL yapmış , yılda 4.7 milyon$ kazanıyor.
 7. PositivesDating.Com
  Bildiğiniz arkadaşlık sitesi ama diğerlerinden birazcık farklı. Bütün kullanıcıları HIV virüsü taşıyor. HIV testlerinden positif sonuç alanları buluşturan , online arkadaşlık sitesi işte. Kulağa korkutucu geliyor , ama bu site sahibine yılda 110,000$ kazandırıyor.
 8. Designer Diaper Bags
  34 yaşındaki bir ev hanımı el emeği göz nuru yaptığı çantaları sitesinde satıyor ve 2005 yılından bu yana 180,000$ kazanıyor. Buarada , Türk bir hanımefendi de MyCandyBags sitesinde aynı girişimi yapıyor.Bana sorarsanız , bizimki daha güzel site, ama kazancı nedir bilinmiyor, bol kazançlar dileriz.
 9. Lucky Wishbone Co. Lades kemiğinin ticaretini yapmak kimin aklına gelir. Hatta gerçek kemik bile değil , plastik lades kemikleri. Ken Ahroni bu işi yapıyor , 2005’den bu yana yılda 1 milyon$ kazanıyor.

Sahibini zengin eden 9 sıradışı fikir” üzerine 10 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir