Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/serpito/public_html/wp-content/plugins/amp-plus/amp-plus.php on line 200
Neden Zaman okumuyorum? | - Eleştiri - Serpito | www.serpito.com - AMP tarafı | Hızlandırılmış Mobil Sayfa

Neden Zaman okumuyorum? | - Eleştiri - Serpito

Neden Zaman okumuyorum? | - Eleştiri - Serpito | Quelle: www.serpito.com
Neden Zaman okumuyorum? Posted on 20 Mayıs 200817 Mart 2014 by Atilla Akoğlu

Eskiden benim için referans sayılabilecek iki gazeteden(diğeri Radikal,Vakit değil) biri iken artık Zaman okumuyorum. Nedeni çok basit, hertürlü görüşe sahip yazarlar ve fikir insanlarını birarada barındırdıkları halde içlerinden ilgiyle ve heyecanla yazılarını takip ettiğim Alev Alatlı’nın gazete tarafından ansızın(!) yüzüstü bırakılması.2 ay kadar önce Zaman Gazetesinin sitesinde Alev Alatlı’nın yazısını ararken malum ayrılık haberini okuyunca çok şaşırmıştım. Her olayda olduğu gibi,kutuplaşan medyamızın bir kutbu İslami basın diye etiketledikleri karşı tarafı ayyamcılıkla suçladı, diğer kutup ise sessiz kalmakla yetindi. Aynı olayın diğer versiyonu(Emin Çölaşan) için de aynı durum sözkonusu. Ta ki Alev Alat’lının ağzından olayı öğrenene kadar olayın iç yüzünü merakla bekledim.

Siyasetin dedikodusunu değil ilmini yazan bu değerli hanımefendinin yazıları günümüz siyasi konjektöründe gazete için tehdit unsuru olarak algılanmış ve habersizce tek taraflı yayınlamaktan vazgeçmişler. Olayın perde arkasını Google yardımı ile kısa bir araştırmadan sonra bulabilirsiniz. Kim kimi kandırdı , kim yalan söylüyor fazla merak etmiyorum , benim ilgilendiğim tek konu,Zaman milletin gözünde referans gazete özelliğini artık kaybetmiştir. Bu riski göze alarak hala ve hala olayı sümenaltı etmeleri açıkçası benim kanıma dokunmuştu.

 

 

This entry was posted in Eleştiri and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.
Baskı
Içerikten sorumlu:
www.serpito.com
AMP eklentisi aracılığıyla mobil sayfa:
amp-cloud.de
Gizlilik ve Kullanım Şartları:
www.serpito.com
AMP-Update:
30.05.2018 - 18:52:19