jQuery drag drop uygulaması 1

Bu uygulama ile açılır kapanır bir bölüm yapacagız örnegin sitemiz bir kitap sitesi ve arama yapıldıgında kitap yazarı, yayın evi ve kitap adı sonuçları sorgulanıp ekranımıza dökülüyor. Bu verilerin hepsi aynı anda ekrana dökmektense 3 bölüme ayırıp her birinin üzerinde yer alan ana başlıga tıkladığımızda gizlenmesini ve geri tıklandıgında açılması sağlamak kullanıcılar açısından kullanım kolaylıgı sağlar. Bu örnegimizde başlık vebaşlıgın altındaki kısımların yer aldıgı bir uyuglama görecegiz ayrıca uygulamayı ekrandan kaldırma yani kapatma özelliğimizde yer alıyor.

Dosyamızın adı index.html olsun,index dosyamızın kodları aşagıdaki şekildedir. Diğer jquery dosyaları ekte yer almaktadır.

Uygulama Dosyaları ‘nı indir…

Uygulama çalışır halini incelemek için tıklayın

index.html


<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />
<title>serpito.com Drag-Drop Demo</title>

<link href="inettuts.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
<body>

<div id="columns" >
<ul id="column2" class="column">
<li class="widget color-blue">
<div class="widget-head">
<h3>BAŞLIGIMIZ</h3>
</div>
<div class="widget-content" align="left" >
<p>Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com Serpito.com </p>
</div>

</li>
</ul>
</div>
<script type="text/javascript" src="http://jqueryjs.googlecode.com/files/jquery-1.2.6.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="jquery-ui-personalized-1.6rc2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="inettuts.js"></script>
</body>
</html>

jQuery drag drop uygulaması 1” üzerine 5 yorum

  • Slm. Bu yazıdaki örneği kurdum ama bir sorun var. Bu sizin test sayfasındaki gibi alan açık bir şekilde görünüyor. Yani sayfa yenilendikçe açılıyor kapatmak zorunda kalıyorum. Aslında tam tersi olması gerek. Tıklayınca açılmalı. Kısacası varsayılan şeklini kapalı nasıl yaparız. Konu 2 yıllık ama inşallah cevap yazarsın. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir