İki resim arasındaki 7 farkı bulun

Size iki farklı siteden alınmış görüntüleri sunuyorum. Tek Tek büyütüp incelemenizi tavsiye ederim.

Örnek 1

Örnek 2


Bu siteler tahmin edileceği gibi tesisatçı siteleri. Bunlarda biri webdesignerwall portalının 2007 yılına ait en güzel css dizayn kategorisinde ödül almış.Diğeri ise benim google vasıtasıyla bulduğum ortalama bir yerli tesisatçı sitesi. İkisi de aynı işi yapıyor. Siz olsanız tercihinizi ne yönde kullanırdınız?

Pazarlama fikirleri yazımda daha önce bahsetmiştim. Fonksiyonel bir web sitesi nasıl olmalı? Bu soruya verilecek net bir cevabım olmasa bile, diyebileceğim tek cümle : “İkinci site gibi olmamalı ” olur.Kimseyi kırmak yada aşağılamak gibi bir düşüncem yok , olamaz da. Günümüzde Adsl kullanıcıları 5 milyon sayısını aştı. Artık daha ciddi yatırım yada fikirlerin uygulamaya geçilmesinin zamanı değilmidir?

İki resim arasındaki 7 farkı bulun” üzerine 2 yorum

  • Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama tesisatçı lazım olduğunda ikinciyi seçecek Türklerin de çok sayıda olduğunu sanıyorum. Yani mesela ortalama bir internet kullanıcısı olan bir Türk, bu örnekteki gibi bir iş için tutup internetten pek faydalanmaz ama diyelim ki faydalandı. O zaman tesisatla alakalı resimler olaya odaklanmayı kolaylaştıracağından senin tercih etmeyeceğini o ikinciyi tercih edebilir.

    Ama eğer olay daha üst düzey bir internet kullanıcısı açısından düşünürsek elbette sonuç farklı olur.

  • Bahsettiğin konu daha çok şuna benziyor Yasin. Çocuk , köyünden çıkıp üniversite okumuş , Orman mühendisi olmuş ,anasının elini öpmeye gelmiş, ana ben orman mühendisi oldum demiş. Anası oğluna bakıp ,”ahh oolum okudun okudun da bi ormancı olamadın mı?” demiş. Yani yerel fikirlerle düşünürsek radiantplumbing sitesi hakikaten bize göre fantaziye kaçıyor.İki sitenin de sloganları hemen hemen aynı, ayrıca bence radiantplumbing sitesi , mozaiklerle yaptıkları desenlerle tamirat ve servis olayını daha fazla çağrıştırıyor.

    Türklerin ikinci siteyi daha fazla tercih edeceği tezine bu yüzden katılmıyorum , sen ilk sitenin türkçesini yap ,ondan sonra görelim hangisi daha iyi iş yapıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir