Hareketli zamanlar özeti

Epey zaman oldu serpito.com’a yeni bir yazı ekleme fırsatı bulamadım. Ne yazıktır ki nice yazmaya tartışmaya değer konuları bu yüzden kaçırdım. Geç olsun güç olmasın kabilinden ufaktan bir değerlendirme yapmak en azından zararın kuyruğundan yakalayalım.

Muhsin Yazıcıoğlu – Akıl almaz bir kaza

Miting programlarına yetişebilmek için partililer tarafından kiralanan helikopter, Muhsin Yazıcıoğlu için hem bir ilk hem de son oldu. Kaza raporlarına göre kazadan sonraki 1 saat içinde  Hakkın rahmetine kavuşan Yazıcıoğlu ve arkadaşları, bir dağ fırtınası içinde 3 gün boyunca bulunamadı. Muhabir İsmail Güneş’in talihi, talihsizliği ve akıbeti konusuna hiç değinemeyeceğim. Uzun zamandır milletin topyekün yaşadığı en büyük trajedi olarak tarihte yerini aldı. Allah hayatlarını kaybedenlere rahmet etsin.

Karanlık bir döneme ait sırlarıyla, hatıralarıyla, duruşuyla önemli bir şahsiyeti kaybettik.  Ne zaman hakkında konuşulsa yada lafı geçse, doğruluk referansı da ardından gelen bir şahsiyetti Muhsin Yazıcıoğlu.  Seveni çok, sevmeyeni de yok değil.  İnsani vasıflarından başka hiç bir yönünü görmek istemedim. Kimilerince maalesef ölümünden sonra bile eleştirilen Yazıcıoğlu, aslında öz eleştirisini yaşanan karanlık dönemin kapanmasının hemen ardından yapmış.

Nedense artık insanlar bütün olguları ve duyguları benden ya da öteki diye ikiye ayırır oldu. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından yazılanları, çizilenleri okudukça bu duyguya kapıldım. Bir şahsın hazin bir kaza sonucu ölmesinin ardından, bu kadar keskin yorum yapabilenlere çok şaşırıyorum. İnsan olmak bunun neresinden başlar? Nereye gider?

Daha somut açıklamaya çalışayım:

Evet, bu insan geçmişinde hata yapmış olabilir.  Kimilerine göre yaptıkları savunulduğu gibi, kimilerine göre de çok vahim olaylara imza atmış.

29 Mart Yerel  Seçimler

Seçimlerin sonucundan önce söylemek lazımdır ki, seçimlerden sonraki gün Ankara’da bahar başladı. Soğuk havaların bitmesi için siyasi gerilimin de azalması gerekiyormuş demek ki, tuhaf bi durum,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir