Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/serpito/public_html/wp-content/plugins/amp-plus/amp-plus.php on line 200
Haftanın özeti | - Güncel - Serpito | www.serpito.com - AMP tarafı | Hızlandırılmış Mobil Sayfa

Haftanın özeti | - Güncel - Serpito

Haftanın özeti Posted on 28 Kasım 200911 Ocak 2012 by Atilla Akoğlu

Yoğunluktan olsa gerek artık Serpito’ya günlük değil haftalık değerlendirme yazıları eklemeye çalışacağım. Geçtiğimiz günlerde ilan tadında küçük bi yazı yazmıştım. Serpito’da paylaşımlarını sunabilecek, teknoloji ve yazılım meraklısı arkadaşlar aradığımı belirtmiştim. Blogun genel içeriğine aykırı düşmemek kaydıyla yazmak isteyen arkadaşlar sonuna kadar konu seçme özgürlüğüne sahip olacaklardır.

Siyasi hava

Memleketin siyasi havası da balkanlardan gelip geçen hava dalgasına göre sürekli değişiyor. Yaklaşık 4 yıldır TV izleyicisi değilim. TV’de haber, siyasi içerikli herhangi bir program izlemiyorum. Nadiren futbol maçı için tv izlediğim oluyor.  Haberleri internetten okumayı tercih ediyorum.  Bunun faydalarını da yeni yeni farkediyorum. Bugünlerde kamuoyunu yönlendirme güdümlü bütün demeçler, röportajlar, haberler artık matrix gibi gözlerimin önünden geçiyor.  Ana haber bültenlerinin en büyük icraatı zannımca 28 şubat da ışık kapatma eylemleriydi. Susurluk olayını protesto etmek için başlatılan ışık kapatma eylemleri ana haber bültenlerinin fişeklemesiyle kısa zamanda hükümete karşı bir eyleme dönüştü. İrtica ile bütünleşti ve post modern bir darbeye zemin hazırlandı.  Müslüm Gündüz – Fadime Şahin – Kalkancı (ki Veli Küçük tarafından finanse edildiği anlaşıldı) kirli yüzlerinin milletin zihnine nasıl kazındıklarını da tahmin etmek zor değil.  Ne mutlu ki medya artık eski gücünde değil.  Bunun tek bir nedeni var; o da internet tabi ki. Artık topyekün bir zihin yönlendirme operasyonu için millet fazlasıyla uyanık. Nedeni ise internetin sağladığı bilgi özgürlüğü. Günümüze dönersek, demokratik açılım mevzu artık daha mantıklı bir zeminde tartışılabilir hale geldi. Çünkü fikir özgürlüğü artık kısıtlanamayacak derecede genişledi. İnsanların geleceğe umutla bakmalarının en büyük teminatı budur.

This entry was posted in Güncel and tagged , , . Bookmark the permalink.
Baskı
Içerikten sorumlu:
www.serpito.com
AMP eklentisi aracılığıyla mobil sayfa:
amp-cloud.de
Gizlilik ve Kullanım Şartları:
www.serpito.com
AMP-Update:
20.06.2018 - 09:25:18