Faydalı Online Sorgulama Araçları

İnternet gezintilerine yardımcı olmak , merak edilen siteler hakkında farklı açılardan bilgiler edinmek için kullanılabilecek bazı siteleri listeledim. Standart olarak her araştırma veya raporlama araçlarında Serpito.Com‘un istatistiklerine baktım.Sanıyorum web site sahipleri için faydalı bir index olacak bu liste.Hadi hayırlısı.

Just-Ping

Just-Ping.com – Just-Ping aracı , sitenizin dünyanın 26 farklı noktasından erişilebilirliğini kontrol ediyor.Basit ama külfetli bir method kullanmışlar ama sonuçları çok verimli. Serpito.Com’un sonucu iç karartıcı , ABD ve Avrupa dışındaki tüm noktalarda erişim sıfır. Hosting firmasının paçasına yapışıcam yine.

Who Is The Owner

WhoIsTheOwner.net – İlginç yada dehşet bulduğunuz bir sitenin sahibi ile iletişime geçmek isterseniz ,WhoIsTheOwner ücretsiz servisi, size site sahibinin bilgilerini hemen versin. Bu servis diğerlerinden farklı olarak, Global Domain havuzundan bilgileri çekiyor. Yani , çoğu whois servisi , belli başlı sistemlere sorgu gönderirken , WhoIsTheOwner en geniş havuza bakıyor. Sonuç bulamama ihtimali sıfıra yakın.

YouGetSignal

YouGetSignal.com – İçlerinden en ilginç hizmeti veren servis YouGetSignal. Web sunucusu dediğimiz makina , aynı anda onlarca hatta yüzlerce siteyi barındırabilir. YouGetSignal , sitenizin barındığı web sunucusunda(server) bulunan tüm domainleri listeliyor.

Şahsen ben , kumar, porno yada yasadışı sitelerle aynı sunucuda yayın yapmak istemem.Hemen kontrol ettim , 390 küsur adet server kardeşimi tek tek inceledim.Hepsi de sessiz , uslu siteler.Selam ederim.

Popuri.us

Popuri.us – Bu sitenin hikayesini de yazmak isterdim ama hazır yazılmışı var, buyrun webrazzi‘ye.Çok basit bir sisteme sahip bu araç, istediğiniz bir web sitenin, meşhur sosyal imleme platformlarındaki(Del.icio.us,Technorati vs..) popülaritesini ve verilerini tek sayfada sunuyor.

Compete, Google,Yahoo, Windows Live, gibi arama motorlarından da sonuç sayılarını edinebilirsiniz. Bu araç ile, almak yada satmak istediğiniz site hakkında yeterli bilgi alabilirsiniz.

SocialMeter

SocialMeter.com– Bu servis de Popuri.us benzeri hizmet veriyor. Farklı olarak puanlama hesabı ile çalışıyor.Sosyal imleme platformlarındaki link ,imleme, yorum,backlink sayıları puanlamanın özünü oluşturuyor.Serpito.Com’un puan 3,258.

Builtwith

BuiltWith.com– Siteniz için gelişmiş bir web standartları raporlama aracı.Kullanılan teknoloji ve site optimizasyon, SEO(Search Engine Optimization) istatistiklerini siteniz için ücretsiz edinebilirsiniz. Sitenize , Rss’in var mı ? Herhangi bir istatistik servisi kullanıyor musun?, Favicon var mı?, Etiketleme olayın ne durumda? gibi sorular soruyor , aldığı cevapları size söylüyor. İsteyen olurmu bilmem ama, daha detaylı rapor ve taviye hizmetleri için ücret tarifesi de mevcut. Serpito.Com 5 üzerinden 4 puanla sınıfı geçer dedi bana.

Faydalı Online Sorgulama Araçları” üzerine 4 yorum

  • maalesef öyle , natro hostingin verdiği hizmetten memnun değilim. tavsiye etmiyorum. ilk fırsatta değiştirecem hostingi.

  • Kendi sitemi kontrol ettim Just-Ping aracından ve hepsi OK çıktı. hosting firmam ile gurur duydum 🙂 2005 yılında tanışmıştım vital Hosting ile, Size de tavsiye ederim.

    Ayrıca sitenizde paylaştığınız tüm bilgiler içinde kucak dolusu teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir