A Globally Recognized Avatar

PHP: Gravatar Resimleri

Web ortamının global avatar servisi Gravatar için,  e-mail adresini bildiğimiz kullanıcının gravatar resimlerini nasıl alacağımızı basit bir şekilde, izah edelim. Php kodları ile, sadece kullanıcının e-mail adresini kullanarak projelerinizde (özellikle yorum sistemi)  avatar resimlerini yayınlayabilirsiniz.

PHP ile Zip ExtractTo

PHP: ZipArchive: Zip dosya upload işlemleri

Bazı projelerde ihtiyacınız olabilecek bir konu, PHP ile ZipArchive Sınıfını kullanımı. Bu sınıf 5.2.0 ve üzeri sürümlerde aktif kullanılabilmektedir. PHP ZipArchive sınıfının tüm özelliklerini burada inceleyebilirsiniz. Zip dosyasını upload ettikten sonra, işleyebilmek için ZipArchive sınıfında ExtractTo fonksiyonunu kullanmamız gerekiyor.

PHP- Ajax Star Rating Bar

Bu dersimizde  Ajax Star Rating Bar ‘ile videolar, resimler, user profilleri vb. içeriklere  Star Rating ile oylama yapmayı ögreniyoruz. Örnegimizde ilk olarak star veri tabanındaki star tablosundaki sutunlara id, toplam puan, toplam kullanılan oy sayısı ve birden fazla oylamayı önlemek için user_ips tablo alanları oluyor. Bunlar ek proje dosyalarında yer almakta.İlk olarak veri tabanına bakıyoruz[…]

PHP – Session Kullanım Örneği

Php de Session Oturum Kontrolü Örneği; Sessionla oturum kontrolü başlatılırken sayfanın en üstünde session_start(); satırı yer almalı böylece oturum kontrolünü başlatmış oluruz. Session u boşaltmak ise session_destroy();  kodları ile gerçekleşmektedir.Bunu :