A Globally Recognized Avatar

PHP: Gravatar Resimleri

A Globally Recognized AvatarWeb ortamının global avatar servisi Gravatar için,  e-mail adresini bildiğimiz kullanıcının gravatar resimlerini nasıl alacağımızı basit bir şekilde, izah edelim.

Php kodları ile, sadece kullanıcının e-mail adresini kullanarak projelerinizde (özellikle yorum sistemi)  avatar resimlerini yayınlayabilirsiniz.

[…]

PHP ile Zip ExtractTo

PHP: ZipArchive: Zip dosya upload işlemleri

PHP ile Zip ExtractTo
Bazı projelerde ihtiyacınız olabilecek bir konu, PHP ile ZipArchive Sınıfını kullanımı. Bu sınıf 5.2.0 ve üzeri sürümlerde aktif kullanılabilmektedir.

PHP ZipArchive sınıfının tüm özelliklerini burada inceleyebilirsiniz.

Zip dosyasını upload ettikten sonra, işleyebilmek için ZipArchive sınıfında ExtractTo fonksiyonunu kullanmamız gerekiyor.
[…]

PHP- Ajax Star Rating Bar

Bu dersimizde  Ajax Star Rating Bar ‘ile videolar, resimler, user profilleri vb. içeriklere  Star Rating ile oylama yapmayı ögreniyoruz. Örnegimizde ilk olarak star veri tabanındaki star tablosundaki sutunlara id, toplam puan, toplam kullanılan oy sayısı ve birden fazla oylamayı önlemek için user_ips tablo alanları oluyor. Bunlar ek proje dosyalarında yer almakta.İlk olarak veri tabanına bakıyoruz veri tabanında böyle bir id yok ise oluşturuyor ve üzerinde güncelleme yapıyoruz, eğer varsa direk olarka üzerinde oylama (update) yapmasını sağlıyoruz. Örnegimizde id 1 ise dedik bunu daha geniş çalışmalarda: Örneğin bir fotograf sitesinde her bir fotografın id sine görede yapabiliriz. Bu global olarak kullancağımız ve seçtiğimizde sadece o resmin Star Rating’i üzerine oylama yapmamızı sağlaması için id yi bir session a atıyarakta işlemler yapabilriz. Aşagıda projeye ait kodlar yer almaktadır (db.php ) . Diğer proje dosyaları ek’te yer almaktadır […]

PHP – Session Kullanım Örneği

Php de Session Oturum Kontrolü Örneği;

Sessionla oturum kontrolü başlatılırken sayfanın en üstünde

session_start();
satırı yer almalı böylece oturum kontrolünü başlatmış oluruz.

Session u boşaltmak ise

session_destroy();  kodları ile gerçekleşmektedir.Bunu : […]