Faydalı Online Sorgulama Araçları

İnternet gezintilerine yardımcı olmak , merak edilen siteler hakkında farklı açılardan bilgiler edinmek için kullanılabilecek bazı siteleri listeledim. Standart olarak her araştırma veya raporlama araçlarında Serpito.Com‘un istatistiklerine baktım.Sanıyorum web site sahipleri için faydalı bir index olacak bu liste.Hadi hayırlısı.

Just-Ping

Just-Ping.com – Just-Ping aracı , sitenizin dünyanın 26 farklı noktasından erişilebilirliğini kontrol ediyor.Basit ama külfetli bir method kullanmışlar ama sonuçları çok verimli. Serpito.Com’un sonucu iç karartıcı , ABD ve Avrupa dışındaki tüm noktalarda erişim sıfır. Hosting firmasının paçasına yapışıcam yine.

Who Is The Owner

WhoIsTheOwner.net – İlginç yada dehşet bulduğunuz bir sitenin sahibi ile iletişime geçmek isterseniz ,WhoIsTheOwner ücretsiz servisi, size site sahibinin bilgilerini hemen versin. Bu servis diğerlerinden farklı olarak, Global Domain havuzundan bilgileri çekiyor. Yani , çoğu whois servisi , belli başlı sistemlere sorgu gönderirken , WhoIsTheOwner en geniş havuza bakıyor. Sonuç bulamama ihtimali sıfıra yakın. […]