Blogcular , okuyucu çekmek için masraf yapıyorlarmı sizce?

Hep okuyoruz, internetten para kazanmak, oturduğun yerden zengin olmak konu başlıklı yazıları. Günümüzün popüler para kazanma yollarından biri de blog olayı. Aynı benim yaptığım gibi . Ama bu işi davulun sesi misali uzaktan bakıp da “günlük bir iki yazı yazar , çakarım aylık bilmemkaç bin doları” diyerekten yapma niyeti olan insanlara diyeceğim tek laf var: “Uzak durun arkadaşım” , başka da birşey diyemiyorum.

Para kazanmak için yapılacak çok daha karlı işler var. Blog tutmanın yada içtenliğin önemini kavrayamayan insanlar yüzünden , Weblog kavramı her geçen gün eskiyor, paslanıyor.
Son günlerde blog okuma zamanlarımın çoğunluğu yabancı blogları izlemekle geçiriyorum. Gerçekten , işin mutfağının dışarda olduğunu,bizim ise sadece gölgede piknik yapıp basit konularla zaman öldürdüğümüzü anladım.İngilizce konusunda sıkıntınız yoksa , mütemadiyen takip ettiğiniz blogların haricinde yerel bloglarla uğraşma konusunda bir kez daha düşünün. Bu sayede , kalitenin farkına varabilirsiniz. GradeMoney.Com blogunda gördüğüm bu yazı , weblog olayına farklı bir açıdan bakmamı sağladı. Yazdığınız yazıyı, hergün binlerce okuyucu okuyup paylaşacak, düşüncelerini belirtecek ve siz bu sayede reklam vererek parayı vuracaksınız.İşin aslı öyle değil ama. Neden peki bloggerler , masraf yapmayı düşünmezler? Derinlemesine analiz edilmesi gereken bir konu bu. Fakat , GradeMoney blogunun sahibi bu konuyu fazlasıyla takmış kafasına , link exchange ve adwords servislerine reklam vermeye karar vermiş. Blog yazmaya başladığı dönemlerdeki beklentileri aynı bizim düşündüğümüz gibi , “ayda minimum 500$ kazanırım , rölantide bu işi götürürüm”, 2 ay sonra ise düşüncesi ,içeriğimin kalitesini kanıtlamak için ziyaretçilere ihtiyacım var, o yüzden masraf yapmalıyım’a dönüşmüş. Her aklı selim insanın düşünmesi gerektiği gibi,Allah doğru yoldan şaşırtmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir